نمایندگی فروش پودر باریت سفید سمنان

از آنجا که کارخانجات صنعتی بسیاری در شهر سمنان قرار دارند، خرید و فروش پودر باریت سفید هم در این منطقه در سطح بالایی انجام می شود. البته این ماده‌ی معدنی به دلیل کاربرد وسیعی که در حوزه های مختلف دارد، به طور کل بسیار پر مصرف می باشد. از این رو در صنعت جایگاه ویژه ای دارد و صنعتگران فراوانی از آن در حیطه های مختلف بهره می‌برند. این میزان کاربرد باعث می شود تا بازار پر جنب و جوشی به وجود آید که استخراج، تولید و توزیع این کانی محبوب را در بر می گیرد. در ایران تا به اکنون در حدود بیست معدن از باریت به بهره برداری رسیده‌اند که مصرف کارخانجات صنعتی را تامین می کنند. البته برخی از آنها حاوی سنگ های خالص باریم می باشند و بعضی دیگر همراه با ناخالصی بالایی استخراج می گردد.‌

نمایندگی فروش پودر باریت سفید سمنان

کاربرد پودر باریت

پودر باریت به عنوان بهترین ترکیب، بیشترین استفاده را به عنوان عامل توزین در لجن های حفاری از آن خود می نماید. این دقیقا همان چیزی است که حدود ۹۹ درصد از پودر های باریت در کشور ایالات متحده برای این صنعت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این ترکیب معدنی همچنین به عنوان بهترین رنگدانه در تولید انواع رنگ های صنعتی و ساختمانی و به عنوان بهترین پرکننده وزنی برای کاغذ، پارچه و لاستیک مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد. کاغذی که برای ساخت برخی از کارت های بازی و انواع مقوا مورد استفاده قرار می‌ گیرد، همان محصولی است که به کمک پودر های باریت تولید شده است و این الیاف کاغذی حاوی این ترکیب معدنی می باشند. پودر باریت تراکم بسیار بالایی به کاغذ های تولید شده می دهد و این پارامتر به تمامی تولید کنندگان اجازه می دهد که کارت ها را به راحتی برای بازیکنان تولید نمایند. از این ماده به عنوان یک پرکننده وزنی در تولید لاستیک ها و ساخت چادر های ضد باد برای انواع ماشین های بزرگ هم استفاده می نمایند. پودر های باریت در واقع از سنگ معدن اولیه  باریم تولید می‌ شوند و برای ساخت طیف گسترده ای از ترکیبات باریم دار قابلیت استفاده را از آن خود می نمایند. جالب است بدانید پودر باریت برای محافظت در برابر اشعه ایکس نیز یک گزینه ایده آلی است و توانایی جلوگیری از انتشار اشعه های  ایکس را به خود اختصاص می دهد. به همین دلیل از این پودر های میکرونیزه برای ساخت بتن و بلوکه های برای جلوگیری از انتشار اشعه های خطرناکی ایکس در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و نیروگاه ها استفاده می گردد. یک کاربرد بسیار جالب دیگر از پودر باریت این است که این محصول در آزمایشگاه های پزشکی تشخیصی هم کاربرد دارد. به عنوان مثال زمانی که از بیمار عکس های داخلی مخصوصا عکس های معده گرفته می شود، یک فنجان مایع حاوی پودر باریت به آنها داده می‌ شود و این پودر ها وقتی وارد بافت های نرم مری و معده می شوند، باعث می گردد که عکس‌ های گرفته‌ شده شفافیت بیشتری داشته باشند. معمولاً از پودر باریت برای تصویربرداری از روده بزرگ هم استفاده می شود. طبق موارد گفته شده به جرات می توان گفت صنعت نفت و گاز جزو مصرف کنندگان اصلی پودر باریت در سراسر جهان هستند چرا که در این صنایع از پودر باریت به عنوان عامل وزنی در تهیه گل حفاری استفاده می شود و همانطور که در اول مبحث عرض کردیم استفاده از این پودر می تواند شرایط اقتصادی بهتری را برای کشور های نفت‌ خیز فراهم آورد.

نمایندگی فروش پودر باریت سفید سمنان

مرکز تولید پودر باریت پلاستیک سازی

نقش پودر باریت خالص و سفید در صنایعی چون: رنگ سازی بسیار تاثیر گذار است، به همین جهت در سمنان این محصول در مراکز متعددی به فروش می رسد. نوعی رنگدانه به واسطه‌ی باریت تولید می گردد که به آن بلنک فیکس می گویند و با نام سولفات باریم مصنوعی نیز شناخته می‌شود. این پیگمنت در حوزه های دیگری همچون: صنعت پلاستیک سازی و کاغذسازی هم از بلنک فیکس بهره گیری می نمایند اما در رنگ سازی به صورت گسترده و با کارایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. محصولاتی که با بهره وری از سولفات باریم مصنوعی تولید می شود دارای کیفیت بسیار مطلوبی است. عموما استقامت عالی دارند و محصولی یکدست با پوشانندگی بالایی عرضه می شود. بنابراین هنگام استفاده پوشش محکمی بر روی ترک ها ایجاد می کند که با گذشت زمان هم مقاومت خود را حفظ می کند.

همچنین پودر باریت در جذب اشعه‌ رادیو اکتیو کاملا موفق می باشد و به همین علت برای تولید مصالح و بلوک های سیمانی گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. بالاخص مصالحی که در ساختمان های عکسبرداری به کار برده می‌شود. بدین ترتیب سازه‌ مانع از اشاعه‌ امواج مضر می گردد. خصوصیات بالقوه‌ی پودر باریت به گونه ای است که در زمینه های گوناگون، نقش مهمی ایفاء می کند. از این قبیل می توان به ساخت آسفالت، باند فرودگاه، لاستیک و غیره اشاره کرد.

شرکت فروش پودر باریت سفید سمنان

کاربردهای متفاوت باریت در صنایع متنوع سمنان، شرکت آروشا را بر آن داشته تا پودر باریت سفید را بصورت تخصصی برای استفاده حوزه‌های مختلف تولید و به فروش رساند.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای: 0

منتظر دریافت نظر شما هستیم.