موارد کاربرد پودر باریت

بطور حتم اطلاع دارید که پودر باریت کاربرد فراوانی در عرصه‌های مختلف دارد و بسیاری از صنعتگران از آن در فرایندهای گوناگون بهره می‌برند. اصولا مواد معدنی بخاطر فراوانی در طبیعت، از دیرباز مورد توجه بشر می‌باشد و همچنان یکی از عناصر پرمصرف در میان صنایع بشمار می‌رود. این ویژگی موجب کاهش قیمت فروش آن می شود و از آنجا که تولید انواع پودرهای مورد استفاده پیچیدگی بالایی ندارند، مشمول بهای سنگینی و گرانی نیستند. بنابراین برای تولیدکنندگان و کارخانجات صنعتی، گزینه ایده آلی محسوب می شود و سودآوری بیشتر را برایشان به ارمغان می آورد. البته این در شرایطی ممکن می گردد که برخی فروشندگان متقلب و واسطه ها از ارایه‌ی محصولات غیر اصل و ناخالص خودداری نمایند.

موارد کاربرد پودر باریت

مشخصات سنگ باریت

مشخصات سنگ باریت که از معادن استخراج می گردد، مهمترین اطلاعات را برای تولیدکنندگان پودر های میکرونیزه باریت به ارمغان می آورد و در واقع دقت بسیار زیادی به شناخت سنگ های باریت و مشخصات فیزیکی و شیمیایی آنها می شود چون در صورت تشخیص دقیق ناخالصی‌ ها مسلما تولیدکنندگان روش های بهتری برای خالص سازی اتخاذ کرده و از آن طرف با کوتاه کردن هزینه های تولیدی می توانند پودر هایی را با حداقل قیمت به بازار ارائه دهند.

بر اساس اطلاعاتی که از کارشناسان و فعالان در بحث تولید پودر های میکرونیزه باریت به ثبت رسیده است، سنگ های باریت بیشتر در رنگ های خاکستری و سفید از معادن استخراج می گردند که در واقع رنگ سفید آنها نشان دهنده وجود حداقل ناخالصی در آنها می باشد، در صورتی که رنگ های خاکستری نشان دهنده وجود عناصر دیگر در این ترکیبات و همچنین وجود ناخالصی ها می باشد؛ سنگ های باریت در مقایسه با دیگر سنگ های معدنی غیر فلزی دارای وزن مولکولی بالایی هستند و شاید بتوان اصلی ترین شاخصه این تولیدات را هم، همین موضوع در نظر گرفته که باعث می‌ شود بهتر از دیگر سنگ ها و کانی ها تشخیص داده و استخراج آنها انجام پذیرد.

آنالیز شیمیایی پودر باریت کریستال

Result Element Result Element
0.00 K2o 60.47 Bao
33.3 So3 2.26 Cao
2.24 Sro 0.07 Fe2o3
0.00 Cl 0.07 Al2o3
0.78 loi 0.71 Sio2
0.1 Mgo

معادن باریت ایران

چهارگوش مهاباد جزو معادن فعال باریت ایران است که شهرستان هایی همچون بوکان، سردشت، مهاباد و پیرانشهر را به خود اختصاص می‌ دهد، معادن این ترکیبات در شهرستان های سقز و بانه استان کردستان هم وجود دارند؛ چهار گوش های مهاباد از لحاظ تقسیمات زمین شناسی دارای کانسار ها و پتانسیل های شناسایی شده با صرفه اقتصادی بالا هستند و در حال حاضر با شناسایی سنگ های میزبان و سن احتمالی آنها و همچنین خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ترکیبات معدنی و تیپ کانی سازی و نحوه تشکیل آن ها استخراج بهترین کانی های باریت انجام می‌ پذیرد و از آن طرف به کمک این ترکیبات معدنی پودر های میکرونیزه با کیفیت برای استفاده در صنایع مختلف تولید و عرضه می شوند.

ساخت بهترین پودر باریت حفاری

یکی از پر کاربرد ترین موارد استفاده پودر باریت، صنعت حفاری چاه های عمیق به خصوص چاه های نفتی است. باریت در میان مواد معدنی هم رده از وزن سنگینی برخوردار است و چگالی بالایی دارد. در حقیقت همین مسیله باعث بهره وری در پالایشگاه ها و حفر چاه های عمیق می شود. اطلاع دارید که برای چاه های نفتی و غیره، ترکیبی در نظر گرفته می شود که موجب استحکام دهی به دیوارهای چاه و نیز ارتقای سطح عملکرد استخراج می گردد. در عملیاتی از این قبیل میزان مقاومت دیواره چاه ها بسیار حایز اهمیت است و به منظور جلوگیری از فرو ریختن دیواره ها، غالبا از گل حفاری که از قبل تهیه شده بهره می برند.

باریت به عنوان یک رنگ دانه در رنگ ها و پرکننده ی سنگین برای کاغذ، پوشاک و لاستیک به کار می رود. همچنین کاغذهایی که در کارت های بازی استفاده می‌شوند، مقداری باریت بین فیبرهای آن وجود دارد. یکی دیگر از مصارف باریت، در استحفاظ از اشعه ی ایکس می باشد. باریت این توانایی را دارد که از نشر پرتو ایکس و پرتو گاما به بیرون جلوگیری کند. بدین ترتیب برای ساخت بتون های با دانسیته بالا از باریت استفاده می‌شود تا از نشر پرتو ایکس در بیمارستان ها، نیروگاه ها و همچنین آزمایشگاه ها جلوگیری به عمل آید.

کارخانه تولید کاربردی ترین پودر باریت

کارخانجات زیر مجموعه شرکت آروشا تولیدات خود را با توجه به کاربرد های متعدد پودر باریت در زمینه های گوناگون، به صورت تخصصی تولید می نمایند. این بدان معنی است که میزان خالصی پودرهای تولیدی متناسب با حوزه‌ی مورد استفاده تعیین می شود. همچنین اندازه‌ی ذرات نیز هماهنگ با نیاز صنایع مختلف شکل می‌گیرد و بدین ترتیب مصرف کننده بهترین مواد اولیه را با کارایی بالا در اختیار خواهد داشت.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 60

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved