موارد کاربرد پودر باریت

بطور حتم اطلاع دارید که پودر باریت کاربرد فراوانی در عرصه‌های مختلف دارد و بسیاری از صنعتگران از آن در فرایندهای گوناگون بهره می‌برند. اصولا مواد معدنی بخاطر فراوانی در طبیعت، از دیرباز مورد توجه بشر می‌باشد و همچنان یکی از عناصر پرمصرف در میان صنایع بشمار می‌رود. این ویژگی موجب کاهش قیمت فروش آن می شود و از آنجا که تولید انواع پودرهای مورد استفاده پیچیدگی بالایی ندارند، مشمول بهای سنگینی و گرانی نیستند. بنابراین برای تولیدکنندگان و کارخانجات صنعتی، گزینه ایده آلی محسوب می شود و سودآوری بیشتر را برایشان به ارمغان می آورد. البته این در شرایطی ممکن می گردد که برخی فروشندگان متقلب و واسطه ها از ارایه‌ی محصولات غیر اصل و ناخالص خودداری نمایند. 

کاربرد پودر باریت در صنایع

ساخت بهترین پودر باریت حفاری

یکی از پر کاربرد ترین موارد استفاده پودر باریت، صنعت حفاری چاه های عمیق به خصوص چاه های نفتی است. باریت در میان مواد معدنی هم رده از وزن سنگینی برخوردار است و چگالی بالایی دارد. در حقیقت همین مسیله باعث بهره وری در پالایشگاه ها و حفر چاه های عمیق می شود. اطلاع دارید که برای چاه های نفتی و غیره، ترکیبی در نظر گرفته می شود که موجب استحکام دهی به دیوارهای چاه و نیز ارتقای سطح عملکرد استخراج می گردد. در عملیاتی از این قبیل میزان مقاومت دیواره چاه ها بسیار حایز اهمیت است و به منظور جلوگیری از فرو ریختن دیواره ها، غالبا از گل حفاری که از قبل تهیه شده بهره می برند.

باریت به عنوان یک رنگ دانه در رنگ ها و پرکننده ی سنگین برای کاغذ، پوشاک و لاستیک به کار می رود. همچنین کاغذهایی که در کارت های بازی استفاده می‌شوند، مقداری باریت بین فیبرهای آن وجود دارد. یکی دیگر از مصارف باریت، در استحفاظ از اشعه ی ایکس می باشد. باریت این توانایی را دارد که از نشر پرتو ایکس و پرتو گاما به بیرون جلوگیری کند. بدین ترتیب برای ساخت بتون های با دانسیته بالا از باریت استفاده می‌شود تا از نشر پرتو ایکس در بیمارستان ها، نیروگاه ها و همچنین آزمایشگاه ها جلوگیری به عمل آید.

تولید و کاربرد پودر باریت

کارخانه تولید کاربردی ترین پودر باریت

کارخانجات زیر مجموعه شرکت آروشا تولیدات خود را با توجه به کاربرد های متعدد پودر باریت در زمینه های گوناگون، به صورت تخصصی تولید می نمایند. این بدان معنی است که میزان خالصی پودرهای تولیدی متناسب با حوزه‌ی مورد استفاده تعیین می شود. همچنین اندازه‌ی ذرات نیز هماهنگ با نیاز صنایع مختلف شکل می‌گیرد و بدین ترتیب مصرف کننده بهترین مواد اولیه را با کارایی بالا در اختیار خواهد داشت.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای: 0

منتظر دریافت نظر شما هستیم.