موارد کاربرد انواع پودر باریت

اصولا مواد معدنی به دلیل فراوانی در روی سطح زمین، محصولات گران قیمتی به شمار نمی روند. به همین علت غالب کارخانجات تولیدی برای کاهش هزینه های ساخت به این مواد کانی روی می آورند. برای مثال شرکت های کاغذ سازی را در نظر بگیرید. تا چندین سال قبل مواد موثره‌ی اصلی آنها چوب محسوب می‌شد و برای ساخت کالاهایی چون مقوا و کاغذ، با استفاده از قطع درختان به این مهم نائل می‌آمدند. با گذشت زمان و توجه بیشتر عموم مردم به منابع زیست محیطی، تولید کنندگان دریافتند که می‌توانند بجای استفاده از چوب، از مواد دیگری چون کلسیم و غیره بهره‌مند گردند. از سوی دیگر خصوصیات بارز و مفید مواد معدنی باعث استحکام بخشی به محصولاتشان می‌گردید. بنابراین موارد کاربرد انواع محصولاتی چون پودر باریت صنعتی افزایش یافت.

موارد کاربرد انواع پودر باریت

فروش بهترین پودر باریت

فروش بهترین پودر باریت در ایران صنعتگران بی شماری را به خود مشغول ساخته است چرا که این ترکیب معدنی دارای کاربردهای بسیار زیادی است و در اکثر صنایع به عنوان مقرون به صرفه ترین پودر میکرونیزه مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر از راه‌ حل‌ های ویژه‌ ای برای بهبود بازار فروش این ترکیبات استفاده می گردد و در واقع اکثر تولیدکنندگان با هدف حذف واسطه ها از بین معامله همواره تلاش می ‌نمایند که از طریق فرایندهای اینترنتی، عرضه و فروش این محصولات را انجام دهند. همانطور که می دانید وجود واسطه ها در بین انجام این معاملات می ‌تواند در افزایش قیمت نهایی این ترکیبات تأثیراتی داشته باشد و در واقع با حذف واسطه ها تولید کنندگان می توانند تاثیر گذارترین گام را در کاهش قیمت نهایی این محصولات بر داشته باشند.

موارد کاربرد انواع پودر باریت

قیمت عرضه پودر باریت

قیمت عرضه پودر باریت متاثر از عوامل بی شماری است که در این میان نام برند و شرکت تولید کننده این پودر های میکرونیزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می ‌باشد چرا که هر یک از شرکت‌ های تولید کننده بر اساس نیاز خریداران این محصولات در بازارهای هدف، فرآیندهای تولید و فرآوری آنها را به اتمام می ‌رساند و در واقع بر اساس انجام فرآیندهای در تک تک مراحل تولیدی قیمت گذاری نهایی این محصولات را انجام داده و به مشتریان خود اعلام می نمایند.

آنالیز فیزیکی پودر باریت کریستال

Result Element Result Element
mohs 3.5 Hardness by 89.5-92 Whiteness
gr/cm3 4.49 Bulk density 92 Brightness
4.3-4.4 Specific gravity 0.29 Moisture
8.16 Ph value

تولیدکننده انواع پودر باریت

اعتبار واحدهای تولید کننده انواع پودر باریت در ایران به تنوع عرضه محصولات تولیدی و کیفیت محصولات آنها بستگی دارد. به نحوی که در عصر حاضر مجموعه صنعتی آروشا پودر به واسطه تولید انواع پودر باریت برای استفاده در صنایع مختلف و همچنین تضمین کیفیت این محصولات به عنوان بزرگترین و معتبرترین تولید کننده در ایران شناخته شده می باشد و تولید این محصولات را بر اساس آخرین استانداردهای تعریف شده در این میان به انجام می ‌رساند. در مجموعه صنعتی آروشا پودر تولید انواع پودر باریت با رعایت استانداردهای بین‌ المللی انجام می ‌پذیرد و از آنجایی که این استانداردها دارای قوانین سخت تری نسبت به دیگر استانداردها هستند، تولید این محصولات با دقت بسیار زیاد انجام می پذیرد. تمامی این موارد شرایطی را ایجاد کرده است که این واحد تولیدکننده بتواند تولیدات خود را به کشورهای جهانی نیز ارسال نماید.

تولید بهترین باریت حفاری

عنصر باریم از سنگ باریت بدست می آید و خواص شیمیایی بسیاری را شامل می شود. از این رو انواع پودر باریت موارد کاربرد فراوانی در زمینه های گوناگون دارند. بهترین محصولات باریت به عنوان عامل سنگین کننده در گل حفاری به کار می روند. این گل های دانسیته بالا باعث می شوند میله ی دریل به سمت پایین حرکت کند، ذرات برش خورده از وسط خارج می شوند و از فضای بین میله و دیوار به سطح برمی گردند. این گردش سیال دو کار را انجام می دهد:

1) سر مته را خنک می کند.
2) گل باریت دانسیته بالا سنگ های برش داده شده بوسیله دریل را جدا می کند و سپس آنها را تا سطح حمل می کند.
باریت همچنین به عنوان یک رنگ دانه در رنگ ها و پرکننده ی سنگین برای کاغذ، پوشاک و لاستیک به کار می رود. کاغذهایی که در کارت های بازی استفاده می شوند، مقداری باریت بین فیبر های کاغذ وجود دارد. این دانسیته خیلی بالایی به کاغذ می دهد که به بازیکنان این امکان را می دهد که خیلی راحت با کارت ها سروکار داشته باشند.

باریت به طور عمده سنگ معدن باریم است که این باعث تنوع زیادی در ترکیبات باریم می شود. یکی از کاربرد ها در استحفاظ از اشعه ی ایکس می باشد. سولفات باریم این توانایی را دارد که از نشر پرتو ایکس و پرتو گاما به بیرون جلوگیری کند. برای ساختن بتون های با دانسیته بالا از باریت استفاده می شود تا از نشر پرتو ایکس در بیمارستان ها، نیروگاه ها و همچنین آزمایشگاه ها جلوگیری کند.

تولید انواع پودر باریت با کاربرد های متنوع

یکی از بزرگترین تولید کنندگان پودرهای معدنی در کشور، مجموعه صنایع آروشا می باشد که انواع پودر باریت را با کاربرد های متنوع تولید و عرضه می کند.برای خرید محصولات ما می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید. ترکیبات باریم همچنین در آزمایشات تشخیص پزشکی به کار می روند. اگر بیمار یک لیوان کوچک از مایعی که شامل پودر باریم در یک مخلوط شیر و بستنی است، بنوشد، مایع روی مری بیمار را می پوشاند. سپس یک اشعه ایکس از گلو گرفته می شود که از بافت نازک درون مری عکس برداری می کند. زیرا باریم در مقابل اشعه ایکس کدر است و از عبور آن جلوگیری می کند.

پودر باریت همچنین در صنایع نفت و گاز نیز کاربرد دارد. با توجه به وزن مخصوص بالا و خاصیت ضد رسوبی باریت، این پودر در حفاری چاه‌های نفت و گاز به عنوان ماده‌ای پرکننده درون لوله چاه استفاده می‌شود. با ایجاد یک لایه پایدار از باریت در دیواره چاه، جریان آب و رسوبات را کنترل می‌کند و از اختلال در فرآیند حفاری جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، پودر باریت در صنایع ساختمانی و رنگ‌سازی نیز کاربرد دارد. از آنجا که باریت دارای خاصیت سفید کنندگی بالا است، در تولید رنگ‌های سفید و رنگ‌های سفید مات به عنوان پرکننده استفاده می‌شود. همچنین، در صنعت ساختمانی برای افزایش وزن بتن و کاهش نفوذپذیری آن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به کاربردهای متنوع و متعدد پودر باریت، گروه صنعتی کارخانجات آروشا پودر با تولید این محصول با کیفیت و استانداردهای بین‌المللی، به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پودر باریت در ایران شناخته می‌شود و محصولات خود را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.8 / 5. تعداد موافقین : 28

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved