مراکز عرضه پودر باریت صنعتی ایران

گزارشات نشان می دهند، از میان باریت تولیدی از معادن، در حدود 5 درصد آنها صرفا جهت تولید شیشه و سرامیک بهره گیری می گردد. به همین جهت مراکز متعددی به عرضه پودر باریت صنعتی مشغول می باشند. در واقع سولفات باریم در صنعت شیشه سازی علاوه بر یکنواختی مواد مذاب، در کاهش حباب حاصل هم نقش مهمی ایفای می نماید. تکه های خرد و دانه های ریز  پودر باریت که به اندازه ماسه درشت می باشند، در پروسه ذوب مواد تاثیر مفیدی می گذارد. در حقیقت کار بر روی شیشه را میسر می نمایند. از سوی دیگر به خاطر اینکه سولفات باریم مانع از عبور اشعه ایکس می شود، برای ساخت شیشه تلویزیون بسیار ایده آل می باشند.

مراکز عرضه پودر باریت صنعتی

کارخانه تولید پودر باریت سرامیک سازی

به طور کل خواص شیمیایی باریم به آنچنان موثر می باشد که حوزه های مختلف صنعتی از آن در فرایندهای مختلف استفاده می کنند. به طور مثال،  در کارخانجات سرامیک سازی از این ماده معدنی در ساخت سرامیک هایی به کار می رود که جهت تولید گوشی، تلفن، بلندگو، صنایع الکترونیکی دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

اصولا پودر باریت به صورت غیر مستقیم هم در عرصه های بسیاری بهره وری می شود. از این دست می توان به ترکیبات شیمیایی اشاره کرد. می توان اینگونه اذعان کرد که نزدیک به ده درصد از سولفات باریم تولیدی به منظور تامین مواد شیمیایی باریم دار استفاده می گردد. از آنجا که باریم از لحاظ ساختار شیمیایی تا حد زیادی به کلسیم شبیه است و به صورت خالص، به رنگ سفید و شبیه به سرب می باشد، کاربردهای صنعتی زیادی دارد. یکی از خصوصیات باریت این است که در صورت رویارویی با اکسیژن به سادگی اکسیداسیون می شود و واکنش پذیری مناسبی با آب و الکل دارد. از این رو در آب و الکل با سرعت بالایی تجزیه خواهد شد. با این تفاصیل بی سبب نیست که بسیاری از مراکز عرضه پودر باریت در این حوزه فعالیت دارند.

مراکز تولید پودر باریت صنعتی

مراکز عرضه مستقیم پودر باریت صنعتی

با وجود شمار بالای مراکز فروش و عرضه پودر باریت صنعتی در ایران، اما همچنان بسیاری از مصرف کنندگان با مشکل تامین مواد اولیه مواجه هستند. در واقع به محصولی باکیفیت و مناسب که از خلوص بالایی برخوردار باشد دسترسی ندارند. این امر به دلیل آشفتگی بازار خرید و فروش پودر باریت اتفاق می افتاد و بعضا محصولات نامرغوبی داد و ستد می گردد. در حالی که خلوص و کیفیت این کانی برای صنعتگران مصرف کننده از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو برخی تولید کنندگان پودر باریت همچون شرکت آروشا اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود می نمایند.

مطالب جدید سایت