مراکز توزیع کننده پودر باریت مرغوب

مراکز توزیع کننده پودر باریت در بسیاری از مناطق وجود دارند و به فعالیت در این حوزه مشغول می باشند اما آیا هر یک محصولات مرغوب و خالص ارایه می‌دهند؟ در حقیقت پیشرفت علم و کشف خواص سولفات باریم باعث شد تا بسیاری از کارخانجات صنعتی و تولیدی به بهره وری از آن روی بیاورند. استحکام بخشی باریت به علاوه ویژگی های دیگری که کارایی زیادی در صنعت دارند، موجبات گسترش کاربرد آن را ایجاد نمود. بنابراین رفته رفته داد و ستد باریم به بازار بزرگی تبدیل شد که افراد زیادی از حوزه های مختلف در آن به فعالیت می پردازند. همین امر توجه سودجویان و دلالان را نیز به خود جلب نمود و با گذشت زمان مصرف کنندگان را با دشواری های روبه‌رو کرد. وجود واسطه های فراوان و دست به دست شدن محصولات، هم تنوع قیمت و هم تغییر کیفیت پودر باریت خالص را به دنبال داشت.

مراکز توزیع کننده پودر باریت مرغوب

خریداران باریت مرغوب و درجه یک

خریداران  باریت طیف وسیعی از فعالان در صنایع مختلف را شامل می ‌شوند. از جمله افرادی که در تولید مصالح ساختمانی مخصوصاً سیمان سفید فعالیت دارند و افرادی  که در تولید ترکیبات ضد لرزش فعالیت می نمایند،  جزو مهم‌ترین خریداران پودر های باریت هستند .گروه عمده دیگر خریداران باریت فعالان حوزه صنعت نفت و حفاری می باشند و همان طور که می دانید از این ترکیبات در صنعت حفاری نفت و گاز بیشترین استفاده می شود. اگر بخواهیم خریداران عمده انواع باریت را دسته بندی نماییم و در واقع باریت را بر اساس طیف کاربری دسته بندی کنیم باید بگوییم باریت در صنایع زیر کاربرد دارد: کاربرد باریت در صنعت نفت، کاربرد  در تولید قطعات مقاوم ، در تولید شیشه های ال ای دی تلویزیون، مورد استفاده در پزشکی مانند استفاده در دستگاه های رادیولوژی.  با توجه به اینکه ایران در بین کشور ‌های برتر و ده کشور اول استخراج کننده باریت است در گروه چهارم کشور های تولید کننده عمده این محصولات قرار گرفته و همواره خریداران خارجی نیز برای تهیه و خرید باریت تولید شده در ایران به فعالیت مشغول می ‌شوند. افزایش میزان تقاضای کشورهای صنعتی در زمینه خرید پودر باریت ایرانی بر روی قیمت این پودر ها در بازار داخلی و خارجی تاثیر می گذارد و امروزه بسیاری از فعالان در این حوزه با صادرات انواع باریت به دیگر کشورها مبالغ زیادی از ارز را وارد کشور می نمایند.

قیمت باریت در ایران

هزینه‌ های تمام شده اکتشاف و استخراج سنگهای معدنی باریت و در کنار آن هزینه‌ های جاری و هزینه های پنهان فرآوری این سنگ های معدنی جزو مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت پودر های باریت در ایران می باشد و این هزینه در کشورهای دیگر هم همانند ایران متفاوت است. قیمت سنگ های باریت در ایران تابع عوامل مختلفی است از جمله میزان کاربرد این سنگها در صنایع مختلف، هزینه‌ های حمل و نقل مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده برای استخراج و هزینه های پنهانی که هیچ زمان در لیست هزینه های اولیه توسط شرکت های فعال ثبت نمی شود، مانند هزینه های ثبت معدن، اما همه این عوامل در تعیین قیمت نهایی پودر های باریت تاثیر گذار می باشد. در قیمت نهایی پودر ها، شرایط نگهداری این محصولات هم مورد توجه قرار می گیرد. به نوعی که پودر ‌های باید حتماً در جاهای خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری شوند و باید از جابجایی های بی مورد و ایجاد گرد و غبار در زمان حمل و جابجایی این محصولات جلوگیری شود. تمامی این موارد می ‌تواند به نوعی در تعیین قیمت نهایی این پودر ها تاثیر داشته باشد. نکته دیگری که خود را در تعیین قیمت انواع پودرهای معدنی باریت نمایان می ‌سازد، بسته بندی این محصولات است. پودر های باریت بسته به نوع مصرف در بسته بندی های خاصی یا بدون بسته بندی و به صورت کیلویی و فله ای معرفی می گردند. بنابراین بسته بندی داشتن یا نداشتن این محصولات می تواند در تعیین قیمت آنها تاثیر مستقیم داشته باشد.

مراکز توزیع کننده پودر باریت مرغوب

بهترین کارخانه تولید پودر باریت شیشه

در حال حاضر با وجود فروشندگان متعددی که در سطح شهر قرار دارند، خرید پودر باریت مرغوب به سادگی امکان پذیر نیست و باید ابتدا توزیع کننده معتبری را جستجو نمود. در غیر این صورت امکان ایجاد خسارت های سنگین به وجود می آید. برای درک بهتر، تصور کنید که کارخانجات شیشه سازی که از سولفات باریم نامرغوب و با درصد خالصی پایینی، جهت ساخت محصولات بهره می برند. از آنجا که باریت استقامت بالا را موجب می شود و درخشندگی و شفافیت تولیدات را افزایش می دهد، به طور قطع نتیجه دلخواه حاصل نمی شود. هر چه میزان خلوص پودر باریت سفید کمتر باشد، خصوصیات آن را کمتر شاهد خواهیم بود.

به همین دلیل کیفیت پودرهای مورد استفاده از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به خصوص برای صنعتگران و تولید کنندگان که به دلیل استفاده‌ی مکرر و مداوم، اغلب مایحتاج خود را به صورت عمده تهیه می کنند. تولید پودر باریت شامل مراحل چندان پیچیده ای نیستند و معمولا با استخراج سنگ و کلوخه های باریت از معادن آغاز می گردد. نکته مهم در این مرحله منابع مرجعی است که کارخانجات تولیدی از آن استفاده می کنند. از میان معادنی که در کشور قرار دارند، برخی از آنها حاوی مواد خالص و مرغوبی هستند و در برخی دیگر، همراه با ناخالصی فراوانی است.

بزرگترین توزیع کننده پودر باریت مرغوب

باریت به عنوان یک سنگ معدنی پرکاربرد در تولید انواع پودر میکرونیزه مورد توجه شرکت های مختلف می باشد. بدین منظور شرکت آروشا، بزرگترین توزیع کننده پودر باریت تولیدات مرغوب خود را مختص به هر صنعت و با درصد خالصی معینی عرضه می نماید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 0 / 5. تعداد موافقین : 0

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

مطالب جدید سایت