قیمت انواع پودر باریت شیشه

قیمت انواع پودر باریت مناسب استفاده در صنایع شیشه سازی در مراکز مختلف متفاوت است.  از این رو بهای آن در نمایندگی های مجاز اختلاف زیادی با فروشندگان دیگر دارد. همچنین با کیفیت های گوناگون به  می شود. پودر های باریت استخراج شده در کشور و سایر نقاط جهان علاوه بر استفاده در صنعت حفاری، در صنایع دیگری همچون شیشه سازی بهره برداری می شود. این پودر ها باعث شفافیت فوق العاده شیشه شده و درخشش فراوان محصول تولیدی را به ارمغان می آورد. با توجه به ویژگی های بارز و کارامدی که دارا می باشد، قیمت پیشنهاد شده برای این نوع پودرها بسیار مناسب می باشد.

قیمت انواع پودر باریت شیشه

کاربرد پودر باریت در صنعت شیشه سازی

پودر باریت در صنعت شیشه سازی به دلایل خاصی دارای محبوبیت ویژه ای می باشد و در واقع فعالان در این حرفه ها به عنوان یک همگن کننده ماده مذاب و با هدف کاهش حبوبات و در نهایت درخشندگی و شفافیت محصول از این ترکیبات با رنگ سفید کریستالی استفاده می ‌نمایند. شیشه های تولید شده به کمک پودر باریت شفاف تر و درخشنده‌ تر از شیشه های سربی هستند. در راستای همین امر کاربرد این ترکیب در صنعت شیشه سازی در حال حاضر ثبیت شده است. برای خرید پودر باریت شیشه سازی باید دقت بسیار زیادی به کار گرفته شود چرا که این ترکیبات در نمونه های مختلفی نیز معرفی می شوند. شایان ذکر است که باریت در حالت عادی سفید است ولی در برخی موارد رنگ خاکستری نیز در این ترکیبات دیده می ‌شود. به همین دلیل باید در زمان خرید این محصولات به رنگ و روش تولید آنها توجه شود. پودر باریت توسط شرکت های مختلفی در ایران تولید می ‌شود که در این میان، مجموعه صنعتی آروشا پودر از فعالیت های ویژه و کاربردی برخوردار می باشد و در حال حاضر به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده پودر های میکرونیزه، این ترکیبات را ارائه می دهد. عرضه مستقیم پودر باریت شیشه سازی توسط آروشاپودر انجام می شود.

Specification of Barite 4/2 API

Property        UNIT   Standard  Result
Specific Gravity      gr/cm3 Min 4.20       4.22
Soluble alkaline earth metals as calcium ppm Max 250      120
Residue on ASTM sieve no:200 Wt% Max3 1
Less than 6um Wt% Max 30 22

خریداران انواع پودر باریت در ایران

خریداران انواع پودر باریت در ایران باید با دقت بسیار زیاد و با در نظر گرفتن نکات ویژه خرید این محصولات را به انجام برسانند. شاید مهم ترین ملاک برای خرید این پودر های میکرونیزه، قیمت پرداختی برای خرید آن ها می باشد و در سالهای اخیر به دلیل نوسانات قیمت ارز، هزینه سفارش این کالاها نیز تغییراتی داشته است. در مرحله بعد خریداران باید توجه داشته باشند که برای چه نوع کاربردی قصد دارند، پودر باریت را خریداری نمایند. این ترکیبات بر اساس نوع کاربرد دارای گونه های مختلفی هستند مثلاً برای تولید و ساخت انواع کاشی و سرامیک و محصولات شیشه ای از پودر باریت در کیفیت های متفاوتی استفاده می گردد. در حالی که این ترکیبات برای مصارف صنعتی دیگر و استفاده در صنعت حفاری در گیرد های دیگری معرفی می گردد. در هر صورت می ‌توان گفت برای خرید بهترین پودر باریت، خریداران حتماً باید به تامین کننده با اعتباری مراجعه نمایند و حتما این ترکیبات را از تولید کننده ای خریداری نمایند که از سابقه فعالیت بالایی برخوردار است و تبلیغات متعددی را در این زمینه به انجام رسانده است. شرکت هایی که دارای اعتبار بالا و نامهای آشنا هستند همواره تلاش می نمایند که با تضمین کیفیت محصولات خود در بین خریداران انواع پودر باریت جایگاه خود را تثبیت نمایند. پس خریداران می توانند با اطمینان بیشتری به این واحدهای تولیدکننده اعتماد کرده و خرید این محصولات را انجام دهند.

کشورهای واردکننده باریت

پودر سولفات باریم سرامیک و شیشه سازی

باریتی که از معادن استخراج می شود، حاوی مقادیر زیادی سولفات باریم است. همانطور که می دانید، سولفات باریم در ساخت شیشه کارایی بسیاری دارد. کارخانجات تولید شیشه از این کانی به منظور اکسیده کردن مواد بکار برده استفاده می کنند. باریت همچنین موجب روان‌سازی عملیات تولید خواهد شد. هنگامی که تولید کننده پودر باریت را در این فرایند بکار می بندد، ترکیبات ماده مذاب به صورت همگن در می آید. در بخش های نهایی نیز باریت باعث رنگ‌بری تولیدات می گردد. در نتیجه به محصول نهایی وضوح و درخشندگی بیشتری القا می گردد. با این تفاصیل، هر چه پودر مورد استفاده از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، تولید کننده در محصولات خود شفافیت بیشتری را مشاهده خواهد کرد.

از این رو شیشه هایی که در روند ساخت آنها سولفات باریم بکار برده شده است، به نسبت شیشه های سربی شفاف تر و درخشان تر هستند. لازم به ذکر است که شیشه های نوری عینک و تلویزیون نیز به واسطه باریت‌های بلورین و خالص حاصل می شوند. بر اساس گزارشات حاصل شده، از میان پودر باریت بدست آمده از معادن، در حدود 5 درصد آن جهت تولید شیشه و سرامیک بهره برداری می شود. سولفات باریم در فرایند شیشه سازی علاوه بر همگن کردن مواد مذاب، در کاهش حباب نیز نقش موثری ایفاء می کند. تکه های خرد شده و دانه های ریز باریت که به اندازه ماسه های درشت هستند، در پروسه ذوب مواد هم کمک شایانی می باشند. به نوعی می توان گفت که کار بر روی شیشه را میسر می کنند.

قیمت پودر باریت شیشه مرغوب

از آنجا که شرکت آروشا به عنوان تولید کننده پودر باریت شیشه فعالیت دارد، قیمت تولیدات خود را با صرفه‌ی بیشتری عرضه می نماید. به طور قطع نرخ فروش پودر باریت موجود در مراکز توزیع، اختلاف چشمگیری با کارخانجات تولیدی خواهد داشت. از سوی دیگر، سطح کیفی محصولات ارائه شده توسط واسطه‌ها، متفاوت از پودرهای خالص و مرغوب تولید کنندگان می‌باشد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.7 / 5. تعداد موافقین : 26

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved