عرضه انواع پودر باریت شیشه سازی

در مراکز عرضه مواد معدنی انواع پودر باریت در بسته بندی های استاندارد ارائه می شود که از موارد مصرف مهم آن، در صنایع شیشه سازی است. از آنجا که سولفات باریم مانع از عبور اشعه ایکس می شود، برای ساخت شیشه تلویزیون گزینه ایده آلی محسوب می شود. خواص شیمیایی باریم به قدر ی کارامد هستند که حوزه های مختلف صنعتی از آن در موارد گوناگون بهره می برند. برای مثال، کارخانجات سرامیک سازی از آن به منظور سرامیک هایی بهره گیری می کنند که جهت استفاده در گوشی، تلفن، بلندگو، صنایع الکترونیکی دیگر و مغناطیس دایم ساخته می شوند.

عرضه انواع پودر باریت شیشه سازی

قیمت پودر باریت مرغوب و درجه یک

در حال حاضر اکثر صنایع تولیدکننده و صنایع خدماتی به دنبال آگاهی از قیمت پودر باریت عرضه شده در ایران می باشند تا با اطلاع از این موضوع به راحتی بتوانند فعالیت های خود را سازماندهی نموده و بیش از شروع فرآیند های تولیدی و خدماتی خود، تمامی هزینه ها را برآورد نمایند. از پودر باریت در صنایع مختلف به عنوان یک ترکیب میکرونیزه با کیفیت استفاده می گردد و در واقع این ترکیب معدنی به واسطه داشتن برخی از خصوصیات و ویژگی ها مخصوصاً به علت نرم بودن و داشتن ساختار شیمیایی خنثی و همچنین چگالی بالا و وزن مولکولی بالا، کاربردهای بسیار زیادی را از آن خود می نماید و به عنوان بهترین پودر میکرونیزه در صنایع گوناگون از این ترکیبات استفاده می شود. بیشترین کاربرد  پودر باریت در صنعت حفاری دیده می شود و در واقع می توان گفت به خاطر کاربرد این ترکیب در این صنعت بسیار مهم، به تولید و فروش عمده این ترکیبات توجه بسیار زیادی می ‌شود.
شایان ذکر است باریت در صنعت نفت، برای تولید گل حفاری مورد استفاده قرار می ‌گیرد و از آن جایی که یک ماده وزن دهنده است به راحتی می ‌تواند فشار هیدرواستاتیکی گل حفاری را افزایش داده و در مناطقی که فشار بالاست، فشار را تحت کنترل خود در می آورد. باریت همچنین دارای خاصیت نرمی است، بنابراین باعث ایجاد مشکلات سایش برای ابزار حفاری از جمله مته ها نمی شود.
قابل ذکر است که در بازار عرضه فرآورده های معدنی ثبات خاصی در قیمت پودر باریت دیده نمی ‌شود و قیمت گذاری دقیق این ترکیبات هرگز امکان پذیر نمی باشد و بنا بر تغییراتی که به وجود می آید قیمت این محصولات به صورت روزانه دچار تغییراتی می ‌شود. خریداران با این وجود دیگر نیازی نیست که نگران باشند چرا که تمامی پودرهای میکرونیزه باریت که در مجموعه صنعتی آروشا تولید و عرضه شدند از کیفیت بالا و قیمت های پایین برخوردار هستند و خریداران می توانند با مشخص کردن حوزه تولیدی خود، خرید این ترکیبات را با نازلترین قیمت ها به اتمام برسانند.

عرضه انواع پودر باریت شیشه سازی

پودر باریت صنعتی

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم بیشترین کاربرد باریت در صنعت حفاری دیده می ‌شود و از آنجا که صنعت حفاری نفت و گاز تاثیر مستقیمی در قیمت اقتصاد کشور دارد، به استفاده از پودر باریت در این صنعت توجه بسیار زیادی می شود. جالب است بدانید در صنعت نفت از پودر باریت به واسطه داشتن وزن مولکولی بالا و چگالی بالا استفاده می شود. این محصول همچنین به واسطه نرم بودن به عنوان یک روانساز در این زمینه‌ ها کاربرد هایی را انجام می‌دهد. پودر باریتی که در صنعت حفاری مورد استفاده قرار می گیرد، در حال حاضر به کمک کوبش سنگ های باریت که از معادن مختلف استخراج می شوند، قابل تولید است چرا که تولید این محصولات به این روش مقرون به صرفه تر بوده و در واقع شرایط بهتری را برای فعالیت تولید کنندگان و عرضه کنندگان فراهم می آورد.

مشخصات باریت حفاری طبق استاندارد API

خواص مشخصات مورد نیاز
وزن مخصوص حداقل g/cm2 4.20
مقدار فلزات قلیایی محلول در آب مانند کلسیم حداکثر 220 ppm
باقیمانده روی سرندهای 200 مش حداکثر 3%
باقیماند روی سرند های 325 مش حداکثر 5%
مقدار نمک های محلول کمتر از 1 ppm
مقدار اکسید های آهن در حد 1 ppm
Baso4 92-96 درصد

فروش مرغوب ترین باریت حفاری

از معادن فعال کشور، معادن سنگ باریت می باشد و از محصولات بدست آمده، در حوزه های مختلف بهره برداری می گردد. نزدیک به ۵ درصد از انواع پودر باریت استانداردسازی شده، در صنعت شیشه سازی استفاده می گردد که منجر به رفع حباب های موجود در شیشه و شفافیت آن می شود. نا گفته نماند که ۸۰ درصد تولید پودر باریت صرف تهیه گل حفاری می شود. این میزان استفاده، به دلیل پالایشگاه های موجود در ایران، و نیز به خاطر منابع نفتی کشور می باشد. گل حفاری در این صنعت به استخراج بهینه مواد نفتی کمک کرده و موجبات بهبود سطح عملکرد پالایشگاه ها خواهد شد.

مسلما هر چه کارکرد این حوزه ارتقاء یابد، در روند صادرات نفت و گاز کشور تاثیر فراوانی خواهد داشت. چگالی بالای پودر باریت در حفاری‌ها باعث می شود تا عملیات استخراج به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. با این تفاصیل و از آنجا که اهمیت صادرات نفت و گاز بر هیچکس پوشیده نیست، بدیهی است که مرغوب ترین محصولات در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد. چراکه وجود ناخالصی بالا در پودرهای بکار رفته شده، کارایی گل حفاری را کاهش خواهد داد. در نهایت نتایج دلخواه بدست نیامده و میزان بازدهی و استخراج نیز کاهش می یابد. به همین دلیل فروش باریت درجه یک و خالص از اهمیت زیادی برخوردار است.

عرضه مستقیم انواع پودر باریت شیشه سازی

در زمینه عرضه پودر باریت شرکت‌های  متعددی فعالیت دارند و بسیاری از آنها بهترین تولیدات را با کیفیت خوب و نرخ مناسب به فروش می‌رسانند. اما در این مسیر گاها محصولات دستخوش تغییرات زیادی خواهند شد. از این رو بسیاری مواقع خریدار با محصولی نامرغوب و بی کیفیت مواجه می شود. شرکت آروشا معتبرترین تولید کننده انواع پودر باریت شیشه سازی برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی، اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود نموده است. بدین ترتیب متقاضی با اطمینان از کیفیت و درصد خالصی محصول، مایحتاج خود را تامین می نماید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.8 / 5. تعداد موافقین : 28

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved