شرایط تشکیل و ژنز باریت

باریت متداولترین کانی باریم دار است که به صورت اتفاقی و گاهی در مقادیر بزرگ مانند رگه ای یا لایه ای تمرکز می یابد. این تمرکز می تواند به صورت تنها یا ترکیب با کانی هایی نظیر فلوئورین، سلستین، کوارتز، گالن و غیره در حوزه های مختلف زمین شناسی روی دهد. اگر چه به صورت کانی همراه رگه های کانه دار سولفیدی هم در سنگهای رسوبی بسیار متداول است. جایی که گرهک های (Nodules) کنکرسیونی و بلورهای با رشد آزاد در فضاهای خالی بین بلوری تشکیل می شوند، ذخایر خالصی بوجود می آیند. برای تولید پودر باریت درجه یک و خالص، نحوه تشکیل و ژنز باریت بسیار مهم است. هر چند تعداد عرضه کنندگان این ماده معدنی موثر در سراسر کشور به هزاران فروشنده می رسد اما کماکان تولیدکنندگان محدودی را شامل می شود.

 

شرایط تشکیل و ژنز باریت

بهترین معادن تولید پودر باریت

در حالی که سولفات باریم یک کانی رایج و پرکاربرد بشمار می رود اما همچنان کارخانجات محدودی این محصول را به تولید می رسانند. از سوی دیگر ایران جزء بزرگترین منابع باریم محسوب می‌شود و معادن بسیاری را می توان در آن یافت کرد. هم اکنون هم در حدود بیست معدن در حال بهره برداری می باشند. با این اوصاف کیفیت محصولاتی که به دست خریداران می رسد چندان مناسب نیست و اغلب برای دریافت بهترین محصول به دنبال مراکز معتبر هستند.

به طور کل فرایند استخراج و آماده سازی پودر باریت بسیار ساده می باشد و در کارخانجات سنگ و کلوخه های باریت را پس از جداسازی، از طریق دستگاه های جوش و خردایش به مش های متنوع دسته بندی می شوند. سپس در در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. اما چگونگی و نحوه تشکیل و ژنز باریت میزان خالصی ها و ناخالصی های آن را معین می کند. بدین ترتیب انواع پودرها با خلوص متفاوت عرضه می گردند. از آنجا که برای هر کاربردی به مقدار خلوص متفاوتی نیاز است، تولید کنندگان محصولات خود را متناسب با صنایع مورد استفاده ارایه می دهند.

نحوه تشکیل و ژنز باریت

شرایط تشکیل و ژنز باریت

برای مثال جهت تولید سرامیک یا کاغذ مواد اولیه یا پودر باریت می بایست درصد مشخصی از خلوص را داشته باشد. در غیر این صورت تولیدات غالبا با کیفیت دلخواه حاصل نخواهد شد. این موضوع بیشتر به دلیل خواص شیمیایی سولفات باریم رخ می دهد. وزن بالا استقامت مناسب و رنگ‌دهی عالی از ویژگی های هستند که با بهره گیری از این کانی در ترکیبات محصولات مختلف آشکار می شوند. ‌‌‌‌‌‌‌‌شرکت آروشا در کارخانجات خود جهت تولید بهترین پودر باریت، از محصولاتی بهره می برد که تشکیل و ژنز انها تحت شرایط مناسب صورت گرفته باشد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رای: 0

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

مطالب جدید سایت