خریداران انواع پودر باریت مرغوب تولید داخلی

اصولا پودر باریت مرغوب تولید داخلی در زمینه حفر چاه های عمیق نفتی به میزان قابل توجهی بهره برداری می شود. در حقیقت یکی از اصلی ترین الزامات استخراج نفت و گاز، گل حفاری است که از سولفات باریم و دیگر ترکیبات تشکیل می شود. این کانی ویژه خصوصیات منحصری دارد که باعث می شود در صنعت نفت و گاز مورد استفاده قرار گیرد. یکی از این خصوصیات، چگالی بالایی است که هنگام فرایند استخراج موجب می گردد تا مواد نفتی را به بالا هدایت کند. در نتیجه استخراج عملکرد بهتری خواهد داشت و دستاوردهای مطلوبی حاصل می شود. این موضوع برای کشور ما که اقتصادش بیشتر بر پایه صادرات مواد نفتی است، بسیار حایز اهمیت است. هرگونه پیشرفت در این عرصه می تواند کمک موثری در جهت بهبود اوضاع اقتصادی رقم زند. به هر صورت چیزی در حدود 95 درصد تولیدات باریت، صرف بهره وری در این صنعت می گردد.

عرضه پودر باریت مرغوب تولید داخلی

تولید سولفات باریم رنگ سازی

ناگفته نماند که علاوه بر پالایشگاه ها، صنایع دیگری هم از سولفات باریم استفاده می کنند. به طور مثال صنایع شیشه سازی و یا رنگ سازی هم در ساخت محصولات خود از این کانی بهره می برند. بهره گیری از این ماده معدنی به جهت ویژگی های مفید آن، نقش مهمی در افزایش بازدهی صنایع خواهد داشت. کارخانجات تولید رنگ از خاصیت رنگ‌دهی این کانی استفاده می کنند و محصولاتی ارایه می دهند که از سطح کیفی مطلوبی برخوردار است.

به طور کل سولفات باریم خصوصیات شگفت انگیزی دارد که یکی از آنها، رنگ سفید و درخشان است. از دیگر خصوصیات باریم می توان به مقاومت بالا در مقابل سایش و فرسودگی اشاره کرد. این ویژگی تا حد زیادی محصولات تولیدی را کارآمد و مرغوب می نماید. بدین ترتیب رنگ‌های حاصل از پودر باریت تولید داخلی استقامت بالایی به سایش نشان می دهند. همچنین برخلاف سایر تولیدات، در اثر گذشت زمان مقاومت خود را از دست نمی دهد و در نتیجه عمر طولانی تری خواهند داشت. بنابراین تولید کننده بازدهی بیشتری دریافت می کند و نهایتا منجر به سودآوری بیشتری خواهد شد.

فروش پودر باریت مرغوب داخلی

مشخصات ساختاری باریت سفید

از مهمترین مشخصات ساختاری پودر باریت سفید می توان به خاصیت فسفرسانس و فلورسانس آن اشاره کرد.  ساختمان بلوری این محصولات بر اثر گرما به راحتی شکسته شده و به سختی گداخته می‌ شود. حرارت شدید به پودر های باریت باعث می‌ گردد که رنگ فلورسانس نارنجی درخشان تا قرمز ارغوانی ایجاد گردد. وزن مخصوص این محصولات در حدود ۴ می باشد و این مشخصه کمک زیادی به کاربرد های گسترده این پودر های میکرونیزه می نماید. جالب است بدانید سختی های باریت دارای دامنه تغییرات بسیار زیادی است و معمولاً سختی آنها بین دو تا سه متغیر می باشند پودر های باریت دارای ویژگی های همچون بدون بو و غیر محلول در آب و حلال های الی هستند و به دلیل همین محلول نبودن خاصیت سمی ندارند. این ترکیبات از نظر ساختمان بلوری به کربنات باریم شباهت دارد و جایگزین بسیار مناسبی برای این محصول در صنایع مختلف می باشد.

کاربرد های مهم پودر باریت

از کاربرد های مهم پودر باریت می توان به استفاده از این محصولات در صنعت تهیه مواد شیمیایی باریم دار اشاره کرد که مصارف بسیار زیادی را در صنایع مختلف به خود اختصاص می دهند. سولفات باریم رسوب شده به عنوان یک پوشش دهنده در صنعت کاغذ سازی، لاستیک سازی و پلاستیک سازی و به عنوان سیل کننده در صنعت رنگ به کار گرفته می‌ شود. از اکسید های باریم همچنین در صنعت شیشه سازی استفاده های زیادی می گردد. این ترکیب به صورت فرعی در تولید ترکیبات شیمیایی مهم هم به کار گرفته می شود.  جالب است بدانید باریت به صورت پودر یا به صورت کلوخه دارای کاربرد های متفاوتی است و معمولاً از انواع پودر شده این محصولات در صنایع پزشکی و دارویی، صنعت حفاری چاه‌ های نفت، صنعت پلاستیک سازی و کاغذ سازی استفاده می گردد. در صورتی که از باریت های خرد شده به عنوان روکش و پوشش در صنعت رنگ استفاده می گردد. اندازه دانه های باریت خرد شده در این میان به اندازه ماسه های درشت باشد از آنها در صنعت شیشه سازی هم استفاده می شود و در این حالت کلوخه های باریت به کمک ذوب تسهیل‌ کننده فرایند های تولیدی روی شیشه ها هستند و باعث ایجاد شفافیت بیشتر می‌ شوند. از باریت خرد شده به عنوان پوشش سیمان لوله های زیرین هم استفاده می گردد و دلیل استفاده از این ترکیب در این صنعت سنگینی و خنثی بودن آن می باشد.

عرضه مرغوب ترین پودر باریت تولید داخلی

اما موضوعی که خریداران و تولیدکنندگان این صنایع با آن دست به گریبان هستند، عدم مرغوبیت و ناخالصی بالایی موجود در پودر باریت است. همان قدر که اثرگذاری سولفات باریم حایز اهمیت است، ناخالصی موجود در ترکیبات هم مهم می باشد. چراکه وجود ناخالصی بالا سطح کیفی مواد را کاهش می دهد و متعاقب آن کیفیت محصول کاهش می یابد. به دلیل کیفیت پایین محصولات، شرکت آروشا، تولید کننده انواع پودرهای معدنی، پودر باریت تولید داخلی و مرغوب را مستقیما عرضه می نماید. 

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 0 / 5. تعداد موافقین : 0

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved