تولید مرغوبترین پودر باریت سرامیک سازی ایران

مرغوبترین پودر باریت سرامیک سازی ایران را از چه مراکزی می توان تهیه کرد؟ این سوال در میان کارخانجات و کارگاه های ساخت سرامیک مکرراً شنیده می شود. از آنجا که باریت در این صنعت نقش مهمی بر عهده دارد، لذا تولید کنندگان غالبا در تلاش برای دستیابی به پودرهای مرغوب و درجه یک می باشند. از طرفی بازار خرید و فروش پودر باریت هم به گونه ای است که افراد بسیاری در آن به فعالیت می پردازند. کاربرد فراوان باریم در حوزه های گوناگون، به خصوص در سال های اخیر موجب شد تا صنایع بسیاری به استفاده از این کانی روی آورند. به همین علت تجارت پر رونقی شکل گرفت که علاوه بر تولید کنندگان و عرضه کنندگان، فروشندگان و واسطه ها را نیز در بر می‌گیرد.

تولید مرغوبترین پودر باریت سرامیک سازی ایران

پودر باریت سرامیک سازی یک ماده معدنی تشکیل‌یافته از سولفات باریم (BaSO4) است. واژه باریت از کلمه یونانی باریس (Barys) به معنای سنگین گرفته شده و نام‌گذاری آن به‌دلیل وزن مخصوص بالای این ماده، 4.5g/cm3، بوده است که برای یک ماده معدنی غیرفلزی عدد استثنایی محسوب می‌شود. این چگالی بالای باریت آن را برای دامنه وسیعی از کاربردهای صنعتی، پزشکی و تولیدی مناسب کرده است.

کاربردهای پودر باریت سرامیک سازی:

بسته به مواد تشکیل دهنده اولیه و هدف کاربردی، از روش‌های مختلف تولید پودر سرامیک استفاده می‌شود. این پودر در صنایع مختلف از جمله حفاری چاه‌های نفت و گاز، سد سازی، لاستیک‌سازی، متالوژی، ریخته‌گری، شیشه، غذای دام، رنگ‌سازی، تصفیه آب، روغن‌سازی، نیروگاه‌های برق، پالایشگاه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

– همگن کننده ماده مذاب: در شیشه‌سازی، باریت به عنوان همگن کننده ماده مذاب استفاده می‌شود. این ویژگی باعث کاهش حباب‌ها و افزایش درخشندگی و شفافیت محصول می‌شود. شیشه‌های حاوی باریم شفاف‌تر و درخشنده‌تر از شیشه‌های سربی هستند.

– صنایع الکترونیک و مغناطیس دائم: سرامیک‌های پیشرفته حاوی باریم در صنایع الکترونیک (کندانسور، گوشی، بلندگو و تلفن) و مغناطیس دائم کاربرد دارند.

-حفاری: باریت در حفاری چاه‌های نفت و گاز به عنوان سونداژ استفاده می‌شود.

-صنعت رنگ: باریت به عنوان روکش در صنایع تولید کاغذ و تولید لاستیک و مواد کفپوش اتاق استفاده می‌شود.

مزایای پودر باریت سرامیک سازی:

استحکام بالا: باریت به عنوان یک ماده سنگین، به استحکام سرامیک‌ها کمک می‌کند.

پایداری حرارتی: در دماهای بالا، باریت پایداری حرارتی خوبی دارد.

مقاومت شیمیایی: پودر باریت در مقابل مواد شیمیایی مقاوم است.

قابلیت تنظیم رنگ: افزودن باریت به سرامیک‌ها می‌تواند رنگ آن‌ها را تنظیم کند.

نحوه تولید پودر باریت سرامیک:

-آسیاب‌کاری: در این روش، مواد اولیه ساخت سرامیک کاملاً خرد شده و به شکل پودری درمی‌آیند.

-فشرده سازی: پودر تولید شده در آسیاب‌کاری، تا حدودی متراکم شده و ذرات خرد شده، یکدست و یکپارچه می‌شوند. این مرحله ممکن است به روش پرس سرد یا پرس داغ انجام شود.

-قالب‌گیری تزریقی: در این روش، پودر سرامیک با چسب پلیمری مخلوط شده و پس از گرم شدن، در قالب هدف، تزریق شده و پس تفجوشی، به وضعیت ثابت و قابل استفاده در ساخت و ساز می‌رسد.

-ریخته گری نواری: این شکل از تولید پودر سرامیک، معمولاً برای ساخت مدارهای مجتمع و خازن‌های چند لایه کاربرد دارد.

-ریخته گری دوغابی: در این روش، پودر سرامیک به شکل دوغاب درآمده و در قالبی متخلخل ریخته می‌شود.

با توجه به خلوص بالا و دقت بالای تولید، پودر باریت سرامیک سازی توسط شرکت آروشا به عنوان بهترین گزینه برای صنعت ساخت سرامیک شناخته می‌شود. این پودر با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن تولید می‌شود.

کاربرد باریت در سرامیک سازی

یکی از رایج ترین کاربرد های پودر باریت خالص و درجه یک بهره برداری از آن در صنایع سرامیک سازی کشور می باشد. از آنجایی که منبع اصلی پودر باریت خالص و درجه یک، سنگ های معدنی باریت هستند برای ساخت انواع کاشی و سرامیک ها معمولاً از این ماده بهره گرفته می شود. میزان خلوص این ترکیبات برای به کارگیری آنها در صنعت سرامیک سازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پودر باریت در صنعت تولید کاشی و سرامیک ها با هدف یکدست کردن مواد مذاب در فرآیند های تولیدی به کار گرفته می‌ شود و در واقع این ترکیبات به واسطه خصوصیات و ویژگی هایی که دارند باعث افزایش درخشندگی و شفافیت و در نهایت کاهش حباب در محصولات نهایی می شوند. در حال حاضر تولید کننده های سرامیک پیشرفته، این محصولات را به کمک پودر های باریت می سازند تا از آنها در صنایع الکترونیک و صنایع مغناطیسی به راحتی استفاده شود. یکی از مهمترین دلایل استفاده از پودر باریت در صنعت سرامیک سازی و در دیگر حوزه‌ های صنعتی قیمت مناسب و ارزان این محصولات و در دسترس بودن آنها می باشد. در راستای این که سنگ های باریت از معادن به راحتی استخراج می گردند، در حال حاضر شرکت‌ های تولید کننده پودر های باربت بسیار زیاد هستند و این محصولات را در حجم‌ های بالا تولید و ارائه می نمایند.

قیمت عمده پودر باریت درجه یک

همان طور که گفته شد پودر باریت در صنایع مختلف به واسطه داشتن قیمت ارزان مورد استفاده قرار می گیرند. شایان ذکر است که خرید پودر باریت در حجم های عمده با قیمت های بسیار پایین تر انجام می پذیرد چرا که قیمت عمده این محصولات برای تولیدکنندگان به صرفه تر خواهد بود و در صورتی که خریداران ثبت سفارشات خود را به صورت تنی به انجام برسانند با تخفیفاتی که برای آنها در نظر گرفته می شود، در نهایت این محصولات با حداقل قیمت در دسترس آنها قرار می گیرند. قیمت عمده پودر باریت درجه یک همچنین به میزان درجه خلوص این نوع محصولات، میزان سفیدی و همچنین نوع دانه بندی و مش بندی آنها برمی گردد.

مرکز فروش پودر باریت مرغوب و درجه یک

مسلما هر چه تعداد دلالان و واسطه ها بیشتر شود، کیفیت محصولات با تغییرات بیشتری مواجه می گردد و یا قیمت فروش آنها دستخوش تغییر خواهد شد. برخی افراد برای سودآوری بیشتر اقدام به فروش پودرهای غیر اصل و بی کیفیت می کنند و در نهایت کارخانجات صنعتی با مواد اولیه نامرغوب مواجه خواهند شد. پودر باریت در صنعت سرامیک سازی ایران نقشی اساسی ایفاء می کند و از ان به عنوان حجم دهنده ای که بهره مند می گردند که مزایای بسیاری به همراه دارد. از آنجا که سرامیک های تولیدی برای لعاب دهی در کوره های حرارتی قرار می گیرند، مقاومت عالی باریم در این فرایند بسیار مثمر ثمر می باشد. از سوی دیگر درخشندگی خاصی به محصولات می دهد و کیفیت آنها را دو چندان خواهد کرد.

حال تصور کنید پودرهای نامرغوب و همراه با ناخالصی بالا در این ترکیب استفاده شود. به طور حتم محصول در برابر حرارت استقامت مناسبی نخواهد داشت. درنتیجه سرامیک ها با مشکل جدی مواجه می شوند و گاها لکه های بسیاری در آنها مشاهده می شود. از این رو بهره گیری از مواد مرغوب و خالص ضروری و حایز اهمیت است. بنابراین تولید کنندگان برای تامین مواد اولیه خود به دنبال توزیع کنندگان معتبر و معروفی هستند که تولیدات اصل و خالص ارایه می دهند.

عرضه بهترین پودر باریت سرامیک سازی ایران

با توجه به وجود فروشندگان متعدد، دسترسی به پودرهای معدنی امکان پذیر است اما تهیه پودر باریت درجه یک دشوار خواهد بود. بهمین جهت مجموعه صنعتی آروشا اقدام به توزیع تولیدات خود نموده است و بهترین پودر باریت سرامیک سازی ایران را به متقاضیان عرضه می‌نماید. بدین ترتیب خریداران علاوه بر تامین مواد اولیه خود، به صورت مستقیم به تولید کننده دسترسی دارند. این امر موجبات تهیه محصولات مرغوب را با قیمت ارزان تر فراهم می کند.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 29

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved