تولید بهترین پودر باریت امامی

باریت در حقیقت یک کلمه یونانی به معنای سنگین است و اولین بار در رومانی کشف شد. اغلب در رنگ های سفید، خاکستری، زرد، آبی، قرمز و بی رنگ دیده می شود و معمولا در حوزه های گوناگون صنعتی استفاده می شود. این استفاده متنوع و گسترده به دلیل فراوانی منابع و ذخایر باریت در سراسر زمین است. به دلیل ویژگی های بالقوه آن باعث می شود تا صنایع مختلف در مسیر فعالیت خود از این ماده معدنی بهره برداری نمایند. در صنایعی مانند: پلاستیک سازی، ساخت کاغذ مرغوب، کابل سازی، سرامیک سازی، تولید شیشه شفاف، ساخت و فرآوری لاستیک، تهیه گل حفاری، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، چینی سازی، تولید جوهر سفید و غیره، اغلب به عنوان حجم دهنده نقش ایفاء می کند. از این رو کارخانه‌های تولید بهترین پودر باریت امامی نقشی موثر در صنعت کشور بر عهده دارند.

تولید بهترین پودر باریت امامی

فروش پودر باریت حفاری مرغوب

با توجه به گزارشات سولفات باریم منابع بسیاری را شامل می شوند و کشورهایی مانند چین، هند و مراکش از بزرگترین تولیدکنندگان این کانی هستند. ایران نیز پس از این کشورها قرار دارد و جایگاه ششم تولید کنندگان را به خود اختصاص می دهد. در این منابع باریم به طور معمول به شکل لایه ای و گاهی به صورت سنگ سیمان یافت می شود. لایه هایی که به طور کلی خاکستری هستند. پیشتر هم ذکر شد که سولفات باریم کاربردهای متنوعی دارد. بسیاری از تولید کنندگان به خاطر نرخ ارزان پودر باریت امامی از آن جهت ساخت بهترین تولیدات خود بهره می برند.

با گذشت زمان و پیشرفت علم و کشف خواص موثر باریم، این کانی جایگاه ویژه‌ای در میان صنایع به دست آورد. به طوری که هم اکنون شاهد کاربرد بیشتری از آن در حوزه های مختلف صنعتی هستیم. البته لازم به توضیح است که در حال حاضر حدود 85 درصد فروش پودر باریت مربوط به آماده سازی گل حفاری است. از آنجا که در کشور ما صنعت پالایش نفت و گاز از اهمیت بالایی برخوردار است و اساس درآمد کشور محسوب می شوند، بیشتر باریت تولیدی صرف تهیه گل حفاری می گردد. وجود ماده‌ای سنگین با چگالی بسیار بالا در این عرصه باعث می شود تا مواد نفتی با عملکرد بهتری استخراج گردند. در نتیجه ساخت پودر باریت مخصوص حفاری در اولویت‌های تولید قرار می‌گیرد.

مشخصات فنی باریت

Melting Point 1580°C
Color Yellow/white
Physical Form Solid/powder
Quantity 20 kg
Assay Percent Range 92.5 to 97%
Formula Weight 233.39
Percent Purity 97.5 to 100.5%
Grade arp
Identification Pass Test
Packaging Laminated bag

کاربردهای باریت

همان طور که در مبحث قبل تر اشاره شد یکی از کاربرد های اصلی پودر باریت بهره‌برداری از آنها در حفاری چاه‌ های گاز طبیعی و نفت می باشد؛ علاوه بر این کاربرد باریت به عنوان افزودنی در تولید رنگ ها، در لعاب کاری، در تولید پلاستیک ها، در تولید کریستال و شیشه های سرب مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد، این ترکیبات برای جلوگیری از پرتو افشانی اشعه های مانیتور در تولید شیشه هایی که برای تلویزیون ها و مانیتور ها قابل استفاده هستند نیز بهره برداری می گردند.

پودر های باریت یک شاخصه دیگر نیز به خود اختصاص می‌ دهند که باعث به وجود آمدن کاربرد های جدید برای آنها در صنعت پزشکی و دارویی شده است، این تولیدات توانایی جذب اشعه های ایکس و گاما را دارد، بنابراین در علم پزشکی برای انجام تست های خاص که به اشعه های ایکس و گاما نیازمند هستند از این ترکیبات استفاده می گردد تا بتوانند با خنثی سازی اثر این اشعه، از خسارت‌ های جبران‌ ناپذیر آنها، افراد بیمار را در امان نگه دارند.

درحال‌ حاضر پودر باریت برای استفاده در صنعت داروسازی حتماً باید دارای اندازه ذرات بسیار ریز و درجه خلوص ۱۰۰ درصد باشد، همچنین به بسته بندی بهداشتی این محصولات هم در این زمینه اهمیت داده می شود.

کارخانه تولید بهترین پودر باریت امامی

نکته حائز اهمیت در مورد استفاده از پودر باریت میزان خالصی و مرغوبیت آن می باشد که موجبات کسب دستاوردهای ارزشمند را سبب می شود. از این رو در کارخانجات مجهز شرکت آروشا پودر باریت امامی با بهره گیری از بهترین دستگاه‌ها به تولید می‌رسد و به خریداران عرضه می‌شود.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.8 / 5. تعداد موافقین : 40

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved