بزرگترین صادر کننده پودر باریت صنعتی ایران

شرکت های بازرگانی که در عرضه پودر باریت فعّالیّت دارند، بی شک می توانند صادر کننده های فعال و موفقی باشند. البته می بایست در ایران که منبعی غنی از مواد معدنی محسوب می شود، از این عرصه های صنعتی استفاده بهینه داشت.

به طور کل عرضه باریت کریستال به منظور استفاده در زمینه های مختلفی صورت می گیرد و البته یکی از پر بارزترین آنها، بهره گیری در حفاری نفتی است با توجّه به این که سولفات باریم مصرف بالایی دارد و بسیاری از صنایع از آن بهره برداری می کنند، داد و ستد آن از رونق بالایی برخوردار است. بی شک نقش مهمی هم در بازارهای حاضر در دسته محصولات و مواد اولیه شیمیایی دارد. بسیاری از حوزه ها از باریم به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند. بنابراین باید بیش از پیش به آن توجّه داشت تا پیشرفت خوبی را حاصل کنیم. بازار پودر باریت به عنوان یکی از گزینه های خوب و ارزشمندی می باشد که در ایران وجود دارد.

بهترین بازرگانی صادر کننده پودر باریت

بازار توزیع کنندگان انواع پودر باریت کاربردی

زمانی که در کشورمان یک محصول کاربردی همانند باریت به مقادیر فراوان یافت می شود، این شرایط می توانند تاثیر زیادی بر اقتصاد ملی ایجاد کنند. بازار مرکزی توزیع کنندگان پودر باریت نیز یکی از بهترین گزینه ها برای خریداران این محصولات هستند. در حقیقت ایران یکی از شش کشور برتر تولید کننده پودر باریت بشمار می رود. همین امر شرکت های بازرگانی صادر کننده را به صادرات این کانی ترغیب می نماید.

هر چند کارخانجات و صنایع داخلی هم به میزان قابل توجهی از این ماده معدنی استفاده می کنند. صنایعی مانند کاغذ سازی، رنگ سازی، پلاستیک سازی و غیره از این قبیل بشمار می روند. در حقیقت خصوصیات منحصر سولفات باریم این رویکرد را منجر می گردد و صنعتگران را به استفاده از آن سوق می دهد.  ناگفته نماند که در این بین نرخ ارزان پودر باریت هم موضوعی است که بر این روند تاثیر می گذارد. بسیاری از تولید کنندگان به خاطر بهای پایین سولفات باریم از آن برای افزایش حجم محصولات خود بهره می گیرند.

مشخصات فنی باریت

Melting Point 1580°C
Color Yellow/white
Physical Form Solid/powder
Quantity 20 kg
Assay Percent Range 92.5 to 97%
Formula Weight 233.39
Percent Purity 97.5 to 100.5%
Grade arp
Identification Pass Test
Packaging Laminated bag

انواع مختلف باریت

همان طور که اشاره شد باریت یک ترکیب معدنی کاربردی است و تولید عمده آن می تواند تاثیر زیادی در اقتصاد ملی کشور داشته باشد، به همین دلیل در ایران نمونه های متفاوتی این محصولات تولید می‌ شوند تا از واردات آنها جلوگیری شود؛ در حال حاضر انواع مختلف باریت به صورت گرید بندی شده بر اساس کاربرد های شیمیایی از یک دیگر متمایز شده اند که در این میان می‌ توان به انواع باریت گرید حفاری اشاره کرد.

این ترکیبات برای به کارگیری در سیالات حفاری چاه معمولاً یک محصول ۲۰۰ مش با وزن مخصوص حداقل چهار می باشند؛ این ترکیبات برای استفاده در صنعت حفاری از نظر رنگ اهمیت چندانی ندارند ولی حتماً باید میزان فلزات قلیایی خاکی موجود در آنها تحت کنترل باشد تا در رئولوژی ماده سیال حفاری تاثیرات منفی نداشته باشند.

باریت گرید شیشه‌ ای، محصول دیگری است که از آن در صنعت شیشه سازی بهره برداری می گردد؛ این ترکیبات در نمونه‌هایی با مش بندی ۳۰ تا ۱۴۰ و با خلوص بین ۹۶ تا ۹۸ درصد قابل استفاده هستند؛  در این نوع باریت باید میزان سیلیکات کمتر از دو درصد و مقدار اکسید آهن آن هم کمتر از 0.15 درصد باشد.

باریت پر کننده محصول پرکاربرد در بسیاری از صنایع است، این ترکیب معمولاً به دلیل خلوص بالا، اندازه ذرات ریز و روشنایی بالا باید در مش بندی های ۳۲۵ یا ریز تر قابل بهره برداری باشند؛ شایسته شایان ذکر است که با کیفیت ترین گرید های پرکننده باریت به شیوه شناوری و بعد از آن آسیاب کردن مرطوب، سفید کردن به کمک اسید های خالص، شستشو و خشک کردن و دوباره آسیاب کردن تولید می گردند.

شرکت بازرگانی صادر کننده پودر باریت

سایش کم، براقیت و ثبات رنگ بالا، پودر باریت را برای جوهرهای چاپ با کیفیت بالا مناسب می کند. از طرفی برای جوهرهای با چرخش بالا نیز توصیه می شود. با توجه به نتایج حاصل از تحقیقات، باریت در برابر عوامل شیمیایی و عوامل جوی بسیار مقاوم است و ویژگی های متعددی را شامل می گردد. این موضوع موجب می گردد تا پهنه وسیعی از صنایع به این کانی روی آورند. در نتیجه شرایط ایده آلی برای صادر کننده های پودر باریت ایجاد می گردد و شرکت بازرگانی آروشا از آن به نحو احسن استفاده می کند.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.6 / 5. تعداد موافقین : 40

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved