بازار مرکزی عرضه پودر باریت حفاری نفتی

به طور کل عرضه باریت کریستال به منظور استفاده در زمینه های مختلفی صورت می گیرد و البته یکی از پر بارزترین آنها، بهره گیری در حفاری نفتی است. از طرفی منابع عالی و مرغوبی در ایران یافت می شود. به همین جهت کشور ما بعد از کشورهایی از قبیل: چین، هند و مراکش، جزء بزرگترین تولید کنندگان پودر باریت بشمار می رود. اما با این حال در میان عرضه کنندگان داخلی پودرهای اصل و درجه یک به ندرت توزیع می گردد. بسیاری از فروشندگان که اغلب دلالان این کانی هستند، برای سودآوری خود، محضولاتی همراه با ناخالصی بالا به به فروش می رسانند.  در صورتی که اساسا دلیل کاربرد این کانی، خواص عالی و کارآمد است.قطعا از مواد نامرغوبی که گاها توسط برخی فروشندگان ارایه می گردد، نمی‌توان بازدهی مناسبی دریافت کرد.

فروش انواع پودر باریت حفاری نفتی

مرکز فروش سولفات باریم خالص

یکی از خصوصیات موثر سنگ آهن چغارت، سولفات باریم، سنگینی و چگالی بالای آن است. این ویژگی جهت حفاری های ها عمیق و استخراج مواد نفتی، نقش مهمی ایفاء می کند. برای استخراج مواد نفتی، معمولا از پودر باریت حفاری عرضه شده که از درصد خلوص مشخصی برخوردار است استفاده می‌شود.  این ماده به همراه دیگر مواد گل حفاری وارد چاههای عمیق می شود و چگالی بالای آن موجب بیرون راندن مواد خواهد شد. رویکردهای از این دست، در ایران که دارای پالایشگاه‌های فراوانی است، بسیار حایز اهمیت است و کارایی بسیاری دارد. به ویژه که پایه‌های اقتصادی کشور ما در گرو این صنعت می باشد.  از این رو هر چه در این روند تامل بیشتری صورت گیرد، متعاقبا رشد اقتصادی بهتری را مشاهده خواهیم کرد.

استاندارد پودر باریت حفاری طبقOCMA

مشخصات مورد نیاز خواص
حداقل 6/5 پی هاش در دمای معمولی 25 درجه سانتی گراد
حداقل 6/5 پی هاش در دمای 180 درجه فارنهایت
حداقل4/2 وزن مخصوص   g/cm3′
حداکثر 3% باقیمانده روی الک شماره 200 مش
حداکثر 5% باقیمانده روی الک شمار 325 مش
حداکثر 0/1 مواد جامد محلول در آب
حداکثر 125 گرانروی ظاهری  cp
حداکثر 250 مقدار فلزات قلیایی خاکی ppm

کاربرد پودر باریت در صنعت حفاری

جنبه اقتصادی کاربرد پودر باریت در صنعت حفاری بیشتر از دیگر شاخص ها و ویژگی ها مورد توجه قرار می‌ گیرد و در حال حاضر بر اساس برآورد هزینه‌ های به کارگیری این محصولات و مقرون به صرفه بودن آنها، حدود ۸۵ درصد از کل باریت تولید شده در جهان به مصرف صنعت حفاری چاه های گاز و نفت می رسد؛ این ترکیبات با وزن مولکولی فوق العاده بالایی که دارند یک عامل وزن دهنده در سیالات حفاری شناخته شده هستند و می توانند گل هایی با چگالی بالا تولید کرده و در نقاطی که فشار فعالیت ها بیشتر می شوند عملکرد مفید را فراهم می سازند.

پودر های باریت دارای شاخصه نرم و انعطاف پذیر هم هستند و به همین دلیل آن دسته از ترکیباتی که اندازه ذرات ریزی به خود اختصاص می‌ دهند با هدف جلوگیری از خسارت هایی به مته ها و دیگر ابزار های حفاری هم بهره‌ برداری می‌ شوند و می‌ توان گفت عنوان کرد که این پارامتر دومین دلیل به کارگیری این پودر ها در صنعت حفاری می باشد.

با در نظر گرفتن اهمیت کاربرد پودر باریت در صنعت حفاری به جرات می‌ توان ادعا کرد که کشور های خاورمیانه و ایران جزو مصرف کنندگان اصلی این محصولات هستند و باید برای تامین نیاز متقاضیان در حجم های بالایی به بازار های هدف ارائه شوند؛ خوشبختانه در ایران شرایط ایده‌آل و بهینه برای تولید محصولات وجود دارد و احتیاجی به وارد سازی پودر های معدنی از دیگر کشور ها وجود ندارد حتی در برخی موارد شرکت های همچون آروشا پودر با تکمیل ظرفیت های تولیدی خود و به حداکثر رساندن آنها توانستند بحث صادرات این محصولات را باز کنند.

عرضه کننده پودر باریت حفاری نفتی

مجموعه صنعتی و تخصصی آروشا، عرضه کننده پودر باریت حفاری نفتی و گازی را می توان یکی از گزینه های خوب و ارزشمند تلقی کرد. همچنین خرید عمده پودر باریت یکی از بیشترین تقاضای مصرفی بشمار می آید که البته مزایای بسیاری را موجب می گردد. در بین محصولاتی که برای سرمایّه گذاری انتخابی مطلوب به شمار می روند، یکی از محصولات پرفروش بازار ایران را باید پودرهای مخصوص حفاری نفتی و گازی دانست. بی شک اعمال تصمیم گیری های درست و برنامه ریزی دقیق می‌تواند این تجارت به مسیری درست هدایت کند. داد و ستد باریت یکی از بهترین موقعیت‌های موجود در کشور می باشد که  برای شکوفایی اقتصادی مثمرثمر خواهد بود. لذا برای خرید عمده پودر باریت و کسب موفّقیّت در این حوزه ها مراکز عرضه کننده دست اول را بایستی شناخت.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.8 / 5. تعداد موافقین : 46

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved