بازار تولید پودر باریت حفاری ایران

بازار پودر باریت حفاری ایران متشکل از فروشندگان، توزیع کنندگان و تولید کنندگان متعددی است که در این عرصه فعالیت دارند. دلیل اصلی این ازدحام، مصرف بالای باریت در حوزه های گوناگون می‌ باشد. از آنجا که مواد معدنی در طبیعت به وفور یافت می شوند، قیمت فروش این کانی چندان گران نیست و توجه صنعتگران بسیاری را به سمت خود جلب می نماید. به عنوان مثال برای ساخت انواع کاغذ در کارخانجات کاغذ سازی به جای استفاده از چوب که هزینه‌ی بالایی دارد، از این ماده بهره می برند. این کار همچنان که باعث کاهش مخارج تولید می گردد، یکی از اصلی ترین کاربرد های پودر باریت سفید در استخراج چاه‌ های نفت و گاز دیده می شود به حفظ منابع طبیعی نیز کمک خواهد کرد. مسلما بهره برداری از چوب درختان منجر به قطع بیشتر آنها خواهد شد و هر چه از این منبع کمتر استفاده شود، محیط زیست آسیب کمتری خواهد دید.

بازار تولید پودر باریت حفاری ایران

نقش پودر باریت در صنعت حفاری نفت و گاز

نقش پودر باریت در صنعت حفاری نفت و گاز بسیار اقتصادی و قابل توجه می باشد چرا که این ترکیب به عنوان بهترین ماده معدنی در تهیه گل حفاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از آنجایی که ایران منابع نفتی بسیار زیادی را در اختیار دارد و یکی از درآمدهای اصلی کشور صادرات نفت و مشتقات آن به دیگر کشور ها می‌باشد، این صنعت برای اقتصاد کشور از ارزش فراوانی برخوردار می باشد و همیشه تلاش می گردد در حفر چاه‌ های عمیق نفت و گاز از بهترین ترکیبات برای بهبود شرایط استخراج استفاده شود. پودر باریت در این زمینه نقش حجم دهنده را برعهده می‌ گیرد که عملکرد پالایشگاه‌ ها را به طرز قابل توجهی بهبود می‌ بخشد. چگالی بسیار بالای پودر باریت درجه یک، باعث هدایت مواد نفتی به سمت بیرون از چاه حفاری می شود و هر چه فرایند با عملکرد بهتر و سرعت بیشتری انجام پذیرد مسلماً بازده بیشتری در این روند های استخراج دیده می شود. وزن مولکولی بالای پودر باریت از دیگر شاخصه های قابل توجه آن برای ایجاد نقش بسزای این ترکیب در صنعت حفاری نفت و گاز می باشد. اما  برای بهبود شرایط استخراج نفت و گاز حتماً باید پودر باریت خالص و مرغوب باشد چرا که کیفیت پایین ترکیبات و همراه بودن ناخالصی‌ های در آنها باعث عملکرد نامناسب گل حفاری می‌ شود. با این حساب بدیهی است که صنعتگران به منظور خرید مواد اولیه با قیمت مناسب و نرخ ارزان به معتبرترین مراکز فروش مراجعه نمایند.

وضعیت بازار خرید و فروش باریت در ایران

وضعیت بازار خرید و فروش باریت در ایران در حال حاضر از رونق بسیار خوبی برخوردار می‌ باشد چرا که کشور ایران دارای معادن فعال بسیار زیادی برای استخراج سنگ های باریت است و از آنجا که این نوع محصولات بیش از ۸۰ درصد در صنعت حفاری چاه نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌ گیرند به راحتی می‌ توان گفت این ترکیبات معدنی در اقتصاد کشور سهیم هستند و بهبود وضعیت بازار خرید و فروش آنها برای فعالان در این صنایع شرایط ایده‌ آلی را ایجاد می نماید. خرید و فروش پودر باریت در ایران در حجم های گسترده انجام می پذیرد و معمولاً شرکت‌ های تولیدکننده از بسته بندی های بزرگی در این زمینه استفاده کرده تا علاوه بر بازار های داخلی، صادرات این ترکیب به دیگر کشور ها انجام پذیرد.

بازار تولید پودر باریت حفاری ایران

فروش پودر باریت حفاری نفتی مرغوب

به طور کل سولفات باریت که در باریت یافت می گردد، خواص شیمیایی بسیار کاربردی را شامل می شود. از این قبیل می توان به: وزن سنگین، عدم جذب روغن، رنگ دهی عالی و غیره می باشد که برای کارخانجات صنعتی حایز اهمیت است. به همین علت تولید کنندگان و شرکت های صنعتی ایران از پودر باریت در زمینه‌های گوناگون بهره می‌برند و یکی از این موارد، صنعت حفاری است. نقش باریم در این حوزه بسیار چشمگیر می باشد و موجب بهبود عملکرد این صنایع خواهد شد. گل حفاری که به منظور استحکام بخشی و نیز بالا بردن سطح کارکرد عملیات مورد استفاده قرار می گیرد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

چگالی بالای باریم در این فرایند باعث می شود تا مواد استخراجی با سرعت بیشتر و به صورت کامل تری خارج شوند. از این رو غالبا در کلیه حفاری ها پودر باریت یکی از ترکیبات اصلی این پروسه خواهد بود، به خصوص در ایران که چاه های عمیق نفتی حفر می شوند. همان طور که اطلاع دارید، یکی از منابع اصلی درآمد کشور ما، پالایشگاه های نفتی است. به همین دلیل توجه به این صنعت و ارتقای سطح عملکرد شرکت های نفتی تاثیر زیادی در رشد اقتصادی کشور خواهد داشت.

بهترین مرکز فروش پودر باریت حفاری ایران

هر چه از اهمیت نقش باریت در پالایشگاه ها بگوییم، باز هم نمی توان حق مطلب را ادا کرد. به طور قطع بهینه سازی عملیات استخراج مواد نفتی به صورت مستقیم در شکوفایی اوضاع اقتصادی ما تاثیر گذار خواهد بود. از اینرو شرکت آروشا، مرکز تولید و فروش پودرهای معدنی، بهترین پودر باریت مخصوص حفاری ایران را در اختیار خریداران قرار می دهد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 0 / 5. تعداد موافقین : 0

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

بازار بزرگ تولید و فروش فرآورده های معدنی سنگ باریت

Copyright © 2024 All rights reserved